Stockholm stránky - hlavná strana

STOCKHOLM

 

úvod  ≡ 
cesta tam  ≡ 
Stockholm Card  ≡ 
doprava  ≡ 
treba vidieť ≡ 

MUSEETS

 

Historické múzeum  ≡ 
Národná galéria  ≡ 
Mestská radnica  ≡ 
Biologické múzeum  ≡ 
Vasa Múzeum  ≡ 
Nordické múzeum  ≡ 
Ázia a Východ  ≡ 
Stredomorie  ≡ 
Drottnigholm  ≡ 
Skanzen  ≡ 

ATRAKCIE

 

Gröna Lunds park  ≡ 
Televízna veža  ≡ 
Skanzen Akvariet  ≡ 
Palác

WEBSITE

 

Navigácia a kontakt  ≡ 
Stiahnite si  ≡ 
Partneri  ≡ 

 

 EDITORIAL AUTORA

 
Milí návštevníci, vitajte na cestopisných stránkach o meste Stockholm. Ak sa am chystáte tento kút sveta spoznávať prvý krát, istotne budete prekvapený, koľko bohatstva táto krajina a jej hlavné mesto má. Ten prehľad, ktorý prekvapil mňa je obsiahnutý práve na tomto webe.

 NEPREHLIADNITE

 

 CESTOVANIE

 
Pozrite si aj iné stránky o cestovaní:
Elsalvador.sk - Stránky o El Salvadore
Kapverdské ostrovy stránky - Mexiko
Cestovanie.biz - Cestopisy a miesta
Cestovanie.net - Cestovateľský magazín
Cestovanie.info - Cestopisy a fotografie
Zanzibar - Cestopis z ostrova Zanzibar
Bali - Cestopis z ostrova Bali
New York - cestopis z New Yorku

 KONTAKT

 
pošta: stockholm*naetoo.com
 
 SKANZEN - AKVÁRIUM A ZOO
ZOO Akvariet  SKANSEN - AKVARIET

Hodnotenie atrakcie, múzea či programu

Rozľahlé a naozaj nezabudnuteľné múzeum. Ak hovorím o niečom, že je to nezabudnuteľné, v tomto prípade to platí dvojnásobne.
 
Loď Autobus Doprava:  44, 47

          Hovorím si, že to najlepšie na koniec. Myslím si že oprávnene. Ešte skôr ako pri vstupe do skanzenu sa vydáte spoznávať Švédsku kultúru  a dobovú architektúru, prechádzate zoologickou záhradou a akváriom. Tie nesmiete prejsť, bez preháňania by to bol hriech. Hoci sa so zvieratkami stretnete aj v samotnom skanzene, na začiatku budete môcť spoznať, ba aj pohladkať množstvo druhov nie škandinávskych tvorov.

 

          Hneď v prvej väčšej budove slúžiacej ako obchod, centrála ale aj ako kaviarnička sa cez ťažšie dvere dostanete priamo do výbehu lemurov. O tom, že sme vo výbehu sme nevedeli, pokým sme na chodníku pred sebou nezazreli asi dvadsať týchto krásnych tvorov, ako sa opaľujú groteskne na slniečku.  Sú všade navôkol a vy si ich skrátka musíte nafotiť, hrať sa s nimi a užiť si to. Neďaleko nich sú vo veľkom džungľovom výbehu paviány, a to v hojnom počte, len ich výbeh z pochopiteľných dôvodov neprístupný. Milé surikaty vám spravia radosť svojim charakteristickým pohybom a zvedavosťou. Kto by ich nemal rád? Trochu ďalej sa nachádza pavilón ďalších opíc, a vtákov. Prekrásne je však akvárium v ktorom je naozaj mnohé čo vidieť.

 

          Akvárium so žralokmi do ktorého sa síce dá vložiť ruka, ale zrejme každý ju skôr nechá mimo vodu. Raje občas vykúkajú von, snažiac sa akoby zachytiť niečo vo vzduchu, či načahujúcu ruku mojej priateľky. Okrem nich ale nájdete krásnych dvoch krokodílov, korytnačky, rôzne iné druhy plazov, hlodavcov, aj tunely pre krtkov, ktoré ponúkajú pekný pohľad na ich život a nemusíte sa prekopávať k nim pod zem. Skrátka prekrásne miesto plné akvárií s rybičkami, rôznymi živočíchmi a tiež interiérom.

 

          Ďalšie zvieratká, ktoré v skanzene nájdete sú tie, o ktorých som už hovoril na stránke, a to nordické druhy zvieratiek. Soby, losy, medvede a líšky. Niekoľko bizónov. Nechýba však ani niekoľko tuleňov vo svojom vodnom výbehu. Medvede majú rozľahlý výber spojený s líškami. Spája sa mi s tým niekoľko príhod pri sledovaní malinkých macíkov, ako pískal jeden a volali na mamu, lebo jedného z malých ohrozovala blížiaca sa líška, alebo ako groteskne pobehovali za maminou. Aj vlci tu majú svoju ohradu, sú však väčšinou niekde zašití, alebo oddychujú od nič nerobenia.  Kde tu zazriete voľne pobehujúceho sa páva, či rôzne druhy vtákov a kačiek. Z domácich zvierat, ktoré sú „zakomponované“ do skanzenových domov a hospodárskych budov tu majú kone, poníkov, ovce, hydinu a ak si dobre pamätám, aj kozy. Tie sú viac menej roztrúsené v areáli skanzenu.

 GALÉRIA

Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen

Tip: pre náhľad obrázkov stačí na neho kliknúť. Po zväčšení je možné prepínať medzi obrázkami na klávesnici aj bez použitia myši. Pre vypnutie náhľadu kliknite alebo stlačte ESC na klávesnici. Pripomíname, že sa zakazuje kopírovanie obrázkov a ich využívanie.

 SATELITNÝ NÁHĽAD
 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   STOCKHOLM.naetoo.com  - Venované Viktórii LPG
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje