Stockholm stránky - hlavná strana

STOCKHOLM

CESTA TAM

STOCKHOLM CARD

DOPRAVA

TREBA VIDIEŤ

 Facebook:   Zaujímavosti  &  Cestovanie

Gröna Lunds park | Televízna veža | Skanzen Akvariet | Historické múzeum | Národná galéria
Mestská radnica | Biologické múzeum | Vasa Múzeum | Nordické múzeum | Ázia a Východ | Stredomorie | Drottnigholm |
Skanzen 

 EDITORIAL AUTORA

 
Milí návštevníci, vitajte na cestopisných stránkach o meste Stockholm. Ak sa chystáte tento kút sveta spoznávať prvý krát, istotne budete prekvapený, koľko bohatstva táto krajina a jej hlavné mesto má.

 MENU

 

 INZERCIA

 

 NEPREHLIADNITE

 

 CESTOVANIE

 
Pozrite si aj iné stránky o cestovaní:
Cestovanie.biz - Cestopisy a miesta
Cestovanie.net - Cestovateľský magazín
Cestovanie.info - Cestopisy a fotografie
Zanzibar - Cestopis z ostrova Zanzibar
Bali - Cestopis z ostrova Bali
New York - cestopis z New Yorku
ZN.SK - Magazín Zaujímavé novinky

 WEB A KONTAKT

 

pošta: stockholm*naetoo.com

 
 NORDICKÉ MÚZEUM
Nordiska museet  NORDISKA MUSEET

Hodnotenie atrakcie, múzea či programu

Nordické múzeum v prekrásnej historickej budove je akoby veľkou halou so schodiskom na oboch stranách a niekoľko poschodiami...
 
Loď Autobus Doprava:  44, 47

         Nordické múzeum v prekrásnej historickej budove je akoby veľkou halou so schodiskom na oboch stranách a niekoľko poschodiami po celom obvode budovy majúcimi v sebe bohaté výstavy rôzneho smeru. Priamo oproti vchodu nájdete veľkú sochu Severského bojovníka, ktorého nemôžete prehliadnuť nie len pre jeho veľkosť.

         Kaviareň, obchodíky a menšie výstavy na prízemí ešte nenapovedajú ničomu, avšak na poschodí už spoznávate jednotlivé výstavy – oblečenie starých Švédov, dnešné modely, alebo priamo nám na jar 2009 prítomná výstava svadobných šiat so symbolickým kvetovaným srdcom na bielom podstavci, niečo na spôsob filmového miesta, kde si na záhrade povedia mladí svoje áno.

 

         Nájdete tu celý malý drevený dom s kompletným zariadením aj mačkou, ktorá vyzerá ako živá (musel som si ju pamätať). V podobných sa kedysi bežne žilo, nízky strop, strohé vybavenie a predsa pre mnohých dostačujúci luxus.

 

         Okrem toho je tu výstava starých čiapok, nástrojov bežnej domácej potreby z rôznych dôb, predmetov týkajúcich sa práce a bežného života ľudí, a pekný náhľad do izby na Štedrý večer v tej pravej atmosfére škandinávskych Vianoc – na ten sa zabudnúť taktiež nedá.

         Ukážky stolovania v jednotlivých érach a sociálnych vrstvách, ako to vyzeralo na stole, aké zariadenie sa používalo. Verte mi, že výstava vám dá istotne veľa.

 GALÉRIA

Nordické múzeum Nordické múzeum Nordické múzeum

Tip: pre náhľad obrázkov stačí na neho kliknúť. Po zväčšení je možné prepínať medzi obrázkami na klávesnici aj bez použitia myši. Pre vypnutie náhľadu kliknite alebo stlačte ESC na klávesnici. Pripomíname, že sa zakazuje kopírovanie obrázkov a ich využívanie.

 SATELITNÝ NÁHĽAD
 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   STOCKHOLM.naetoo.com  - Venované Viktórii LPG
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje