Stockholm stránky - hlavná strana

STOCKHOLM

CESTA TAM

STOCKHOLM CARD

DOPRAVA

TREBA VIDIEŤ

 Facebook:   Zaujímavosti  &  Cestovanie

Gröna Lunds park | Televízna veža | Skanzen Akvariet | Historické múzeum | Národná galéria
Mestská radnica | Biologické múzeum | Vasa Múzeum | Nordické múzeum | Ázia a Východ | Stredomorie | Drottnigholm |
Skanzen 

 EDITORIAL AUTORA

 
Milí návštevníci, vitajte na cestopisných stránkach o meste Stockholm. Ak sa chystáte tento kút sveta spoznávať prvý krát, istotne budete prekvapený, koľko bohatstva táto krajina a jej hlavné mesto má.

 MENU

 

 INZERCIA

 

 NEPREHLIADNITE

 

 CESTOVANIE

 
Pozrite si aj iné stránky o cestovaní:
Cestovanie.biz - Cestopisy a miesta
Cestovanie.net - Cestovateľský magazín
Cestovanie.info - Cestopisy a fotografie
Zanzibar - Cestopis z ostrova Zanzibar
Bali - Cestopis z ostrova Bali
New York - cestopis z New Yorku
ZN.SK - Magazín Zaujímavé novinky

 WEB A KONTAKT

 

pošta: stockholm*naetoo.com

 
 STOCKHOLM CARD

Perfektná vec pre turistov, ktorá chýba u nás, veď ocenili by to viacerí turisti, aj keď u nás nie je príliš čo obdivovať v rámci jedného ktoréhokoľvek mesta.

 

Čo to vlastne Stockholm Card je?

Ide o kartu na spôsob telefónnej karty, alebo skôr kreditnej karty s čipom. Preukážete sa s ňou pri vstupe do prostriedkov hromadnej dopravy,  platí po zakúpení počas celej doby platnosti na všetku dopravu v meste a aj do okrajových častí mesta. Skrátka po celom meste a nezáleží či cestujete „téčkom“ metrom alebo autobusom. Karta rovnako slúži na vstup do múzeí, pamiatok a turistických centier. Ide o nepostrádateľnú vec, ak chcete ušetriť za vstupy do jednotlivých múzeí a za dopravu. Osobitne by vás vyšla doprava so vstupmi neporovnateľne viac, aj keby sme návštevu počítali na dva dni platnosti karty k spolu 8 múzeám a cesty medzi nimi.

 

 STOCKHOLM CARD

 

 KDE KARTU KÚPIŤ

Kartu si kúpite priamo na central station. Cena sa pohybuje okolo 490 SEK za dva dni. Orientačne sme to počítali ako 1 SEK = 3 SKK. Za možnosti karty to ale stojí za to. A keď už ju kúpite, treba ju poriadne využiť.  Nezabudnite na platnosť karty. Doba platnosti sa počíta na dni – ide pritom o hodiny. Ak idete na krátko, postačí taká dvojdňová ako nám. Pri kúpe karty získate aj knižočku – zoznam múzeí, ktoré je možné  s kartou navštíviť bez ďalšieho platenia a zdržiavania sa. Ide o prehľadnú brožovanú knižku vo viacerých jazykoch (nám najbližšie zrejme až ENG) kde je mimo zoznam múzeí tiež popis trasy a otváracie doby.

  

 ČO S ŇOU A NAČO JU POUŽIŤ?

Ak už máte kartu v rukách, vydajte sa poznávať Švédsko.  Stockholm je na to to najlepšie miesto na svete. Pri návšteve prvého múzea vám na kartu napíšu čas a dátum aktivácie. V autobuse sa pri vstupe len preukážete že „aha, mám kartu“ a vodič sa len usmeje.

Avšak ak vás chytí revízor bez napísaného dátumu, nemusí to dopadnúť dobre. Myslím, že cudzinec sa ale nejako už vykecá, pre nevedomosť, prípadne „for kajne šprechst éngliš“. Ten dátum ale značí skrátka aktiváciu – prvé použitie karty, odkedy sa počíta na hodiny platná platnosť.

Každé múzeum má svoju recepciu, kde sa kartou preukážete a vstup máte vybavený. Niektoré múzeá, ako napríklad Ázijské múzeum, či Radnica dávajú guľaté nálepky svojim návštevníkom, aby bolo rozpoznateľné, kto je v akej skupine, alebo len ako vstupenka. Hlavne je potrebné si kartu schovať, aby sa nestratila. 

 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   STOCKHOLM.naetoo.com  - Venované Viktórii LPG
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje