Stockholm stránky - hlavná strana

STOCKHOLM

CESTA TAM

STOCKHOLM CARD

DOPRAVA

TREBA VIDIEŤ

 Facebook:   Zaujímavosti  &  Cestovanie

Gröna Lunds park | Televízna veža | Skanzen Akvariet | Historické múzeum | Národná galéria
Mestská radnica | Biologické múzeum | Vasa Múzeum | Nordické múzeum | Ázia a Východ | Stredomorie | Drottnigholm |
Skanzen 

 EDITORIAL AUTORA

 
Milí návštevníci, vitajte na cestopisných stránkach o meste Stockholm. Ak sa chystáte tento kút sveta spoznávať prvý krát, istotne budete prekvapený, koľko bohatstva táto krajina a jej hlavné mesto má.

 MENU

 

 INZERCIA

 

 NEPREHLIADNITE

 

 CESTOVANIE

 
Pozrite si aj iné stránky o cestovaní:
Cestovanie.biz - Cestopisy a miesta
Cestovanie.net - Cestovateľský magazín
Cestovanie.info - Cestopisy a fotografie
Zanzibar - Cestopis z ostrova Zanzibar
Bali - Cestopis z ostrova Bali
New York - cestopis z New Yorku
ZN.SK - Magazín Zaujímavé novinky

 WEB A KONTAKT

 

pošta: stockholm*naetoo.com

 
 SKANZEN
Skanzen  SKANSEN

Hodnotenie atrakcie, múzea či programu

Rozľahlé a naozaj nezabudnuteľné múzeum. Ak hovorím o niečom, že je to nezabudnuteľné, v tomto prípade to platí dvojnásobne.
 
Loď Autobus Doprava:  44, 47

          Rozľahlé a naozaj nezabudnuteľné múzeum. Ak hovorím o niečom, že je to nezabudnuteľné, v tomto prípade to platí dvojnásobne. Spolu so zoologickou záhradou orientovanou na nordické zvieratá a akvárium, o ktorých budem písať ešte v ďalšej sekcii, tvorí skanzen krásne miesto plné švédskej kultúry, zvierat, zábavy, ale aj bohatých programov, na ktoré môžete v skanzene naraziť. Celkom 150 kultúrnohistorických budov z celého Švédska, ktoré majú čo ponúknuť.

 

          Vynechám teda pre začiatok zvieratká a vydám sa na chodník, po ktorom sme kráčali od zvieratiek hlbšie do skanzenu. Je to miesto, kde viacero domov rôznej funkcie, triedy, obdobia a účelu tvorí akoby osadu. Stará škola so svojim zariadením a dokonca učiteľom, ktorý vás domom prevedie ponúka pohľad do školských lavíc, do interiéru školy. V podstate učiteľovho domu, kde je väčšia miestnosť prestavaná na triedu. Učiteľ musel zastať funkciu všeobecného vyučujúceho pre viaceré ročníky súčasne. Hneď  vedľa triedy mal svoju pracovňu, ďalej spálňu a kuchyňu. Neďaleko školy sme narazili na niekoľko druhov hospodárskych budov, v niektorých naozaj nájdete aj hospodárske zvieratá o ktoré je dobre postarané. Skrátka množstvo budov, ktoré mesto udržiava stále pri aktívnom živote a svojmu účelu. Všetko vystavané v typickom štýle, ktorý poznáme z filmov, fotografií a podobne, tak typickom pre túto oblasť sveta. Nech sa pohnete kamkoľvek, sprevádza vás ľudová architektúra ale aj zvieratká a ich výbehy, pavilóny. Ide o naozaj neopakovateľné miesto, kde naraz v jediný deň môžete naozaj mnohé zažiť, vidieť.

 

         Pekné je drevené námestie, drevené, lebo ho obkolesujú drevenice, obecný úrad, ba dokonca aj malá hvezdáreň. Veterné mlyny ale aj  obchodík a pumpa. V obchodíku si môžete kúpiť u predavačky mliečne výrobky, či rôzne menšie sladkosti -  v dobovom oblečení a v dobovom štýle nakúpiť, to je tiež zážitok.

 GALÉRIA

Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen Skansen

Tip: pre náhľad obrázkov stačí na neho kliknúť. Po zväčšení je možné prepínať medzi obrázkami na klávesnici aj bez použitia myši. Pre vypnutie náhľadu kliknite alebo stlačte ESC na klávesnici. Pripomíname, že sa zakazuje kopírovanie obrázkov a ich využívanie.

 SATELITNÝ NÁHĽAD
 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   STOCKHOLM.naetoo.com  - Venované Viktórii LPG
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje