Stockholm stránky - hlavná strana

STOCKHOLM

CESTA TAM

STOCKHOLM CARD

DOPRAVA

TREBA VIDIEŤ

 Facebook:   Zaujímavosti  &  Cestovanie

Gröna Lunds park | Televízna veža | Skanzen Akvariet | Historické múzeum | Národná galéria
Mestská radnica | Biologické múzeum | Vasa Múzeum | Nordické múzeum | Ázia a Východ | Stredomorie | Drottnigholm |
Skanzen 

 EDITORIAL AUTORA

 
Milí návštevníci, vitajte na cestopisných stránkach o meste Stockholm. Ak sa chystáte tento kút sveta spoznávať prvý krát, istotne budete prekvapený, koľko bohatstva táto krajina a jej hlavné mesto má.

 MENU

 

 INZERCIA

 

 NEPREHLIADNITE

 

 CESTOVANIE

 
Pozrite si aj iné stránky o cestovaní:
Cestovanie.biz - Cestopisy a miesta
Cestovanie.net - Cestovateľský magazín
Cestovanie.info - Cestopisy a fotografie
Zanzibar - Cestopis z ostrova Zanzibar
Bali - Cestopis z ostrova Bali
New York - cestopis z New Yorku
ZN.SK - Magazín Zaujímavé novinky

 WEB A KONTAKT

 

pošta: stockholm*naetoo.com

 
 GRÖNA LUNDS TIVOLI LUNAPARK
Galéria  GRÖNA LUNDS TIVOLI

Hodnotenie atrakcie, múzea či programu

Veľmi známy zábavný park všetkým ozajstným návštevníkom Stockholmu. Na tomto mieste sa stretnete so stálou prevádzkou stánkov...
 
Loď Autobus Dopravné spoje:  44, 47

         Veľmi známy zábavný park všetkým ozajstným návštevníkom Stockholmu. Na tomto mieste sa stretnete so stálou prevádzkou stánkov, strelníc, zábavy pre deti, v podstate doslova lunapark.  Ten z neho robia atrakcie, rollcoaster húsenkové jazdy, šialené kolotoče, atrakcie známe ako „voľný pád“, tematické steny s výrezom pre hlavu, lavičky, stánky s občerstvením a iné vyblbnutie. Atrakcie sa platia kupónmi.  Tie si môžete kúpiť v stánkoch a čo je dobré, dá sa platiť kartou. Loď stojí dva kupóny, bledomodrá húsenková dráha tri.

Jeden kupón stojí 20 SEK. 

 

         Celý park leží  na ostrove, ako v podstate skoro všetko v meste. Z jeho brehov je výhľad na široké okolie, vedie k nemu autobusová doprava autobusy 44 a 47, električka zo zastávky Norrmalmstorg, zavezie vás taxík, či prípadne lodná doprava, premávajúca v pravidelných intervaloch. Na parku je zaujímavé, že je úspešný a obľúbený, hoci v sebe nenesie žiaden z komerčne úspešných motívov, po právnej stránke je to nemožné. Žiaden Walt Disney, či Warner bros. Vlastné postavičky, vlastné riešenie... a to je o tej originalite.

 

         Cestou sem z centra by ste mali ísť cez Ambassadernu. Miesto, kde sídli viacero ambasád v honosných vilách v peknej štvrti a diplomatických ŠPZ-tiek je viac než tých obyčajných. Slovenské veľvyslanectvo tam však nehľadajte. To je zašité v centre, na budove bez vlajky, a nájsť ho je umenie..  

 GALÉRIA

GRÖNA LUNDS TIVOLI GRÖNA LUNDS TIVOLI GRÖNA LUNDS TIVOLI GRÖNA LUNDS TIVOLI GRÖNA LUNDS TIVOLI GRÖNA LUNDS TIVOLI

Tip: pre náhľad obrázkov stačí na neho kliknúť. Po zväčšení je možné prepínať medzi obrázkami na klávesnici aj bez použitia myši. Pre vypnutie náhľadu kliknite alebo stlačte ESC na klávesnici. Pripomíname, že sa zakazuje kopírovanie obrázkov a ich využívanie.

 SATELITNÝ NÁHĽAD
 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   STOCKHOLM.naetoo.com  - Venované Viktórii LPG
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje