Stockholm stránky - hlavná strana

STOCKHOLM

CESTA TAM

STOCKHOLM CARD

DOPRAVA

TREBA VIDIEŤ

 Facebook:   Zaujímavosti  &  Cestovanie

Gröna Lunds park | Televízna veža | Skanzen Akvariet | Historické múzeum | Národná galéria
Mestská radnica | Biologické múzeum | Vasa Múzeum | Nordické múzeum | Ázia a Východ | Stredomorie | Drottnigholm |
Skanzen 

 EDITORIAL AUTORA

 
Milí návštevníci, vitajte na cestopisných stránkach o meste Stockholm. Ak sa chystáte tento kút sveta spoznávať prvý krát, istotne budete prekvapený, koľko bohatstva táto krajina a jej hlavné mesto má.

 MENU

 

 INZERCIA

 

 NEPREHLIADNITE

 

 CESTOVANIE

 
Pozrite si aj iné stránky o cestovaní:
Cestovanie.biz - Cestopisy a miesta
Cestovanie.net - Cestovateľský magazín
Cestovanie.info - Cestopisy a fotografie
Zanzibar - Cestopis z ostrova Zanzibar
Bali - Cestopis z ostrova Bali
New York - cestopis z New Yorku
ZN.SK - Magazín Zaujímavé novinky

 WEB A KONTAKT

 

pošta: stockholm*naetoo.com

 
 MÚZEUM ÁZIE ĎALEKÉHO VÝCHODU
TITUL  ÖSTASIATISKA MUSEET

Hodnotenie atrakcie, múzea či programu

Múzeum viac menej v centre, mierne na kopci v podlhovastej budove neďaleko menšieho kostola. Možno vás prekvapí nevýrazný vchod...
 
Loď Autobus Dopravné spoje:  42, 47

         Múzeum viac menej v centre, mierne na kopci v podlhovastej budove neďaleko menšieho kostola. Možno vás prekvapí nevýrazný vchod a aj cesta k samotnej výstave. Keď už sa dostanete do budovy, všetko hlavné je na poschodí. Schody ani tak nevadia. Budete však musieť prejsť dlhou chodbou plnou kníh, z čoho som nebol nejako nadšený, nebudem to skrývať. Na knihe v regáli za sklom si môžem prečítať len štítok a v čínštine vlastne ani to.

 

         Tento kúsok sa však dá pretrpieť a už prichádza tá pravá výstava. Ešte pred vstupom si môžete prezrieť menší výklad s predmetmi zo starovekej doby. Následne už spomenutá miestnosť s keramikou, šperkmi a sochami už dáva konečne to, na čo sa čakalo. Rozdelenie podľa dynastií dáva pohľad na to, ako sa menil dizajn, zdobenie inak veľmi cenného porcelánu, sôch, váz. Zídete dolu a budete si môcť prezrieť svetlejšiu ale mierne strohejšiu výstavu predmetov z (k nám už bližšej) Indie, náboženské sochy hinduistického náboženstva a budhizmu.

 GALÉRIA

Ostosiaska Museet Ostosiaska Museet Ostosiaska Museet

Tip: pre náhľad obrázkov stačí na neho kliknúť. Po zväčšení je možné prepínať medzi obrázkami na klávesnici aj bez použitia myši. Pre vypnutie náhľadu kliknite alebo stlačte ESC na klávesnici. Pripomíname, že sa zakazuje kopírovanie obrázkov a ich využívanie.

 SATELITNÝ NÁHĽAD
 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   STOCKHOLM.naetoo.com  - Venované Viktórii LPG
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje