Stockholm stránky - hlavná strana

STOCKHOLM

CESTA TAM

STOCKHOLM CARD

DOPRAVA

TREBA VIDIEŤ

 Facebook:   Zaujímavosti  &  Cestovanie

Gröna Lunds park | Televízna veža | Skanzen Akvariet | Historické múzeum | Národná galéria
Mestská radnica | Biologické múzeum | Vasa Múzeum | Nordické múzeum | Ázia a Východ | Stredomorie | Drottnigholm |
Skanzen 

 EDITORIAL AUTORA

 
Milí návštevníci, vitajte na cestopisných stránkach o meste Stockholm. Ak sa chystáte tento kút sveta spoznávať prvý krát, istotne budete prekvapený, koľko bohatstva táto krajina a jej hlavné mesto má.

 MENU

 

 INZERCIA

 

 NEPREHLIADNITE

 

 CESTOVANIE

 
Pozrite si aj iné stránky o cestovaní:
Cestovanie.biz - Cestopisy a miesta
Cestovanie.net - Cestovateľský magazín
Cestovanie.info - Cestopisy a fotografie
Zanzibar - Cestopis z ostrova Zanzibar
Bali - Cestopis z ostrova Bali
New York - cestopis z New Yorku
ZN.SK - Magazín Zaujímavé novinky

 WEB A KONTAKT

 

pošta: stockholm*naetoo.com

 
 VASA MÚZEUM
Vasa Museet  VASA MUSEET

Hodnotenie atrakcie, múzea či programu

Vasa múzeum je zážitok, pre milovníkov lodí neopakovateľný. Múzeum postavené a zatemnené tak, aby čo najviac zaujalo to, čo v sebe...

 
Loď Autobus Doprava:  69, 44, 47

         Vasa múzeum je zážitok, pre milovníkov lodí neopakovateľný. Múzeum postavené a zatemnené tak, aby čo najviac zaujalo to, čo v sebe obsahuje.  Viac však napovie jeden príbeh, ktorý si dovolím napísať. A ak sa v niečom mýlim, znalci odpusťte.

 

         V roku 1628 na vody vyplávala bojová loď Švédskeho kráľovstva menom Vasa. Plne naložená, s plnou posádkou, tovarom a zásobami sa vydala na svoju prvú plavbu avšak nie príliš ďaleko sa potopila a nečakane padla na dno mora so všetkým svojim nákladom. Vina padla zlej konštrukcii lode, príliš úzka a správne nevyvážená tak pochovala bohatstvo a veľkú časť posádky. Za celé roky sa vedelo kde loď je a čo v sebe ukrýva. Prvé ťažké skafandre, ktoré sa k lodi na dno dostali veľmi náročným spôsobom potom v polovici minulého storočia. Podkopávalo sa dno a vsúvali sa trámy, ktorými sa potom loď nadvihla a pomocou ďalších lodí cela loď z dna vyniesla na hor.  To, čo sa potom objavilo dalo vzniknúť neopakovateľnému Vasa múzeu.

 

Vasa múzeum:

         Budova je skvostom architektúry, priestorová riešená pre svoj účel. Interiér navrhnutý na čo najlepšie predstavenie svojho obsahu. Všade prítomná tma a riešenie svetiel potom len dodávajú múzeu svoje čaro a tajomno. Veď loď bola celú dobu v podmorskej tme, takže pre ňu samotnú nič nové. Pri vstupe do múzea vás čaká niekoľko ťažkých dverí a pri vchádzaní do hlavnej haly spozorujete to hlavné. Celú vyzdvihnutú loď so všetkým, čo sa podarilo z mora vytiahnuť. Slušné zachovaná, hoci ležala na dne mora sa tak na vás pozerá loď s doteraz rozpoznateľnými sochami, zdobením, svojou podobou a pritom celé múzeum vám vysvetlí priebeh jej potopenia, dianie na pevnine, ako ľudia vec vnímali.  Taktiež model vyťahovania lode z mora, modely lode, a čo je najdôležitejšie, jednotlivé nálezy nástrojov, pokladov, kostier ľudí nevynímajúc. Pripomínam, že šlo o bojovú loď. 64 delová loď bola naložená ťažkými delami a strelivom. Tie si môžete taktiež pozrieť, dotknúť a na celú loď sa pozrieť z niekoľkých rôznych poschodí.

 

         Múzeum otvorili 15 júna 1990 a nájdete ho v Djurgårdene, kam sa dá dostať spojom 69, 44 a 47. Vystúpite na zastávke oproti Nordického múzea. Múzeum leží neďaleko Biologického múzea a Nordického múzea. Návšteva múzea je nepochybne zážitkom, na ktorý nesmiete zabudnúť.  Múzeum nemá len Vasu ale aj tri ďalšie lode v prístave, záchranársku, ľahkú loď a ľadoborec.

 GALÉRIA

Vasa Museet Vasa Museet Vasa Museet Vasa Museet Vasa Museet Vasa Museet

Tip: pre náhľad obrázkov stačí na neho kliknúť. Po zväčšení je možné prepínať medzi obrázkami na klávesnici aj bez použitia myši. Pre vypnutie náhľadu kliknite alebo stlačte ESC na klávesnici. Pripomíname, že sa zakazuje kopírovanie obrázkov a ich využívanie.

 SATELITNÝ NÁHĽAD
 Všetky práva vyhradené © 2009-2010   STOCKHOLM.naetoo.com  - Venované Viktórii LPG
Zakazuje sa akákoľvek ďalšia reprodukcia a kopírovanie obsahu, linkovanie na súbory a iné poškodzovanie autorských práv. Akékoľvek iné využitie obsah okrem informovanosti pre vlastné použitie, sa zakazuje